Super skleda XLIII Rekap
Kar naj bi bilo manj od zvezdnega obračuna med AFC Champion Steelers in NFC Champion Arizona Cardinals, se je spremenilo v četrtino četrtine, ko se je igra v zadnjih minutah igre spustila na nekaj spektakularnih iger. Na koncu so Steelerji stali na vrhu NFL-ja, ki je Super Bowl osvojil rekordni šestič in dvakrat v zadnjih štirih letih.

Ko se je ura v prvem polčasu umirila, je napadalec Pittsburga James Harrison tekel 100 jardov za poravnavo, potem ko je ujel prestrezanje končne cone, ki ga je vrgel kardinal Kart Warner. Igra, polna razburljivih iger in spektakularnih predstav, je vključevala redko varnost končne cone Arizone v četrti četrtini, ko je bil center Pittsburgh Justin Hartwig zastavljen za zadrževanje v končni coni - kar je povzročilo samodejno varnost za obrambo Arizone.

Arironov širok sprejemnik Larry Fitzgerald je skorajda sklenil pogodbo za kardinale in ujel neverjetni prestop za 64 metrov, ki ga je Warner vrgel z manj kot treh minut igre, kar je Arizono postavilo pred 23-20. Fitzgerald je v nedeljo dosegel dva touchdowna, Warner pa je opravil za 377 jardov. Arizona je v četrti četrtini postavila 16 neodgovorjenih točk, da bi prevzela vodstvo.

Toda Steelerji niso bili dolgo na cedilu. Do zmage v igri je prišlo le nekaj več kot 30 sekund. Kvadratni igralec Pittsburga Ben Roethlisberger je v končni pas vrgel 6-metrski prelaz, širokemu sprejemniku Santonio Holmesu pa je le uspelo spraviti noge za zadetek. Holmes je v nedeljo na gostovanju v Super Bowlu MVP-ju zmagal devet podaj za 131 jardov.

Roethlisberger, ki še vedno ozdravi od poškodbe rebra, je opravil 21 od 30 prehodov za 256 jardov in dotik. Pri 26 letih ima zdaj dva obroča Super Bowla.

Navdušenje nad Super Bowl Sunday je poleg same igre vključilo tudi prvi javni nastop Jennifer Hudson, odkar je bil lani objavljen zelo razglašen umor več ožjih družinskih članov. Čeprav je bila predstava predhodno posneta in je bila ustrezna, se je Hudson ponosno in prepričljivo vrnil na oder in pred tekmo zapel The Star-Spangled Banner. Faith Hill je nastopila tudi s sinom sinhroniziranega filma America the Beautiful, legendarni Bruce Springsteen in E Street Band pa sta med polčasom razstavili stadion Raymond James.

Herojski pilot Chesley "Sully" Sullenberger in letalska posadka leta US Airways Flight 1549 sta bila slavnostno slavnostna, skupaj z vodjo ameriškega osrednjega poveljstva, generalom Davidom Petraeusom. Petraeus je sodeloval pri metanju kovancev predgame skupaj z legendami NFL Lynn Swann, John Elway in Roger Craig.

Seveda dolgo pričakovane reklame Super Bowl niso razočarale, saj sta Anheuser Busch in Pepsi vodila prodajalce s časom za zrak in prihodkom, plačanim za časovne spotove. Ena izmed najbolj znanih reklam vseh časov, leta 1979, Joe Green Coca-Cola ad, je bila preoblikovana z Pittsburgh varnostno Troy Polamalu kot oglas za Coke Zero, z novim in bolj komičnim vrtenjem, postavljenim na različico 2009. Miller je postavil en sekundni oglas, zmagovalec natečaja Doritos pa je prišel od bratov, ki so ustvarili oglas »Free Doritos«, ki jim je za svoj trud priskrbel milijon dolarjev.

V tem času gospodarskega gorja in strahu pred službo in finančno varnostjo se je Super Bowl XLIII izkazal za odličen pobeg pred skrbmi. Igra nas je obdržala na robovih sedežev, nastopi slavnih so se dotikali in navduševali, reklame pa so nas še naprej spominjale na smeh.

Navodila Video: [#RECAP] (ENG/SPA/IND) Nam Joo-hyuk in Three Meals a Day Moments | #Diggle (April 2024).