Afriški pokal narodov 2010

Afriški pokal narodov 2010 ne bo dolgo ostal v spominu, razen morda iz vseh napačnih razlogov. Predvsem napad na avtobus ekipe Togo pred začetkom turnirja, v katerem so umrle tri osebe, mnogo več pa je bilo ranjenih. Grozno situacijo je zakompliciral tudi način, kako so ga obravnavali vsi vpleteni. Najprej je Konfederacija afriškega nogometa zavrnila prošnjo ekipe Togo, da se ponovno pridruži turnirju, nato pa se je ponovno premislila. Medtem je ekipa jasno povedala, da želi nadaljevati, toda vlada Toga jim tega ni dovolila, kar je povzročilo prepoved A.C.N. za leti 2012 in 2014. turnir zaradi vmešavanja vlade v šport, poroča ACN.

Kako zelo zmedeno!

Konkurenca je bila v mnogih pogledih slaba po lastnih standardih. Številni stadioni so napol prazni prispevali k slabemu vzdušju. Medtem ko je bilo nekaj izjemnih iger, splošni standard ni bil tako velik, kot so predvidevali pred začetkom turnirja.

Tekmovanje se je končalo v nedeljo, zmagovalci pa so bili Egipt, ki je tretji naslov zapored prislužil z zmago nad Gano z 1: 0 z golom 'super-sub' Mohameda 'Gedo' Nagyja.

Zlata medalja - Egipt

Srebrna medalja - Gana

Bronasta medalja - Nigerija.

Torej čestitke Egiptu, vendar je škoda, da zmagovalci A.C.N ne bodo odšli na svetovno prvenstvo 2010, saj se niso uvrstili. Tekači Up Gana gredo domov spet razočarani, vendar je lahko samo en zmagovalec.

Nigerija je bila pričakovana velika pričakovanja, vendar so se morale zadovoljiti z bronasto medaljo.

Nigerijski napadalec Obafemi Martins se je pogovarjal s Guardianom v Lagosu in zakrivil pritisk na strani, da so Super Orli spet padli pred njihovo tarčo.

"Nigerijcem želim samo pojasniti, da smo se trudili po svojih najboljših močeh med najbolje igranimi državami v Afriki in na koncu je Egipt osvojil prvenstvo. Tja smo odšli še preden smo pritiskali iz vseh četrti, da bomo osvojili pokal. Mislim, da je to povzročilo veliko pritiska na ekipo, vendar se niso zavedali, da moramo najprej igrati, preden govorimo o osvojitvi trofeje, ali pa vsaj priti v finale in zmagati.

"Mislim, da nam je to povzročilo veliko težav v Angoli. Mi smo bili tisti, ki igramo žogo in se moramo samo osredotočiti, preden govorimo o pokalu. Po osvojitvi brona v Angoli in naslednji stvari, o kateri ljudje govorijo, je osvojitev svetovnega pokala in Mislim, da če bomo šli s tem pristopom, ne bomo šli daleč, ker če ves čas pritiskajo na nas, nam bo težko, saj tisto, kar vsi skrbijo, je osvojitev pokala in igralci ki na koncu dneva trpijo. To bo resnično vplivalo na ekipo na katerem koli tekmovanju.

Nekaj ​​krivde je privarčeval tudi trenerjem.

"Mislim, da so komentarji Osaze Odewimgie o očitni taktični pomanjkljivosti tehnične posadke pravi. Hkrati pa je z rednimi menjavami trenerjev in igralcev onemogočeno, da bi se v moštvu zelo dobro poznali, saj je bilo veliko igralcev v ekipa, s katero v preteklosti nismo igrali skupaj.

Mislim, da je primerjava z Egipčani, ki so bili skupaj, resnično pokazala moč enotnosti v moštvu. Prav tako imamo težave obiskovati veliko srečanj v kampu in to nas je največkrat dolgočasilo. "