Atletico Madrid je osvojil uvodni pokal Lige Evrope - razbija srca Fulhama

Antonio Lopez Atletico Madrid 2009/10

Atletico Madrid 2 - 1 Fulham (AET) (FT 1-1)

Atletico Madrid je v četrtek zvečer z razstavnim razredom osvojil ustanovno ligo Europa, a s pogumnim odporom Fulhama. Ker so bile ekipe v polnem času zamujene, se je zdelo, da je tekma predpisana v enajstmetrovkah, saj 25 minut dodatnega časa tudi moštev ni moglo ločiti. Nato je Diego Forlan še drugič udaril na tekmi, da bi zmagal v igri za Atletico in razbil Fulhamova srca.

Vedno je bila pravljica za južni London. Nihče ni realno pričakoval, da bodo prišli tako daleč, ne glede na to, da bodo prvič v svoji zgodovini dvignili evropski pokal. In do zadnjega žvižga je bilo pravljice konec, Atletico Madrid je bil postavljen kot prvo ime na tekmi lige Europa.

Diego Forlan je v 32. minuti odprl točko za špansko stran in zaradi obrambne napake je prišlo do zadetka. Najprej je odstopil Paul Konchesky in Antonio Reyes je začel korak, ki ga Fulham ni uspel zapreti. Forlan je s strela iz bližine Forlanja postavil Atletico za 1-0. Fulham ni dolgo ležal, nekaj minut pozneje pa je Zamora prodrl skozi varovanje Atletica. Atletico ni uspel odpraviti nevarnosti in Zoltan Gera je s strelom iz bližine streljal za Simona Daviesa, ki je streljal v mrežo Atletica za izenačenje.

Ob polčasu je rezultat ostal 1-1, v nadaljnjih 45 minutah vsega napada Atletica pa je videl, da prevladujejo v posesti in izžarevajo svoj razred, vendar nikoli niso naredili vsega pomembnega preboja. Fulham se je v protinapadu branil pogumno, a le redko grozil, in ko je igra nadaljevala, so se začeli kazati znaki utrujenosti.

Torej dodatni čas, kolikor je bilo treba, in sledil enakemu vzorcu prvo polovico in 10 minut v drugi. Samo 5 minut dlje bi šlo za enajstmetrovko, toda potem je Agüero dvignil žogo na levi strani. Malenkostna poteza in sunek žoge do Forlána, ki se je znašel neoznačen in v prostoru na sredini kazenskega prostora. Napeti trenutek, rahlo odklon, Schwarzerja je premagal in igra je dobila za Atletico. Sanje o Fulhamu in čudovitem managerju Royu Hodgsonu.

Atletico je dvignil pokal in to je bilo dobro zasluženo, ko je bilo vse povedano in storjeno. Ker ni bilo dvoma, da so boljša ekipa.