Malezija GP akcije
Tekmovanje v Maleziji se je začelo z znanim triom izzivalcev. Vettel, Hamilton in Webber so iz Avstralije ponovili svoja izhodiščna stališča in kakšen začetek je bil. V 1. krogu je imel Vettel prednost pred Hamiltonom, ko je nenadoma oba Renaulta Lotusa obšla množica in Heidfeld presenetljivo premagal 6. mesto na 2. mesto. Medtem ko sta oba Renaulta v fantastični formi stopila s črte, je soigralec Red Bull Mark Webber zdrsnil s tretjega na deveto mesto za Schumacherjem.

Čeprav je Red Bull svoj sistem KERS predstavil med kvalifikacijami, sistem za rekuperacijo energije med dirko ni uspel pravilno delovati. Naročila ekipe Vettelu so bila, da KERS-a sploh ne uporabljajo, potem ko Webberjev sistem pred začetkom dirke ni uspel. Zaplet ni upočasnil Vettela, kar dokazuje njegovo 6,3-sekundno vodstvo v krog 9.

Pitna postajališča so se začela v krogu 10 in zdelo se je, da se nikoli ne ustavijo. Vettel je ostal na mehkih pnevmatikah, prav tako Hamilton, še petnajst krogov. To je bila strategija, ki je delovala dobro, glede na dež, ki je bil predviden, je le pikčasto pojavil. Hamilton je moral prestopiti na osnovna sredstva v krogu 25, potem ko je med kvalifikacijami očitno ravnalno opazil nabor softov. Nikoli mu ni uspelo postaviti veliko izzivov na primere. Tudi Vettel se je spet opozoril in se zadrževal pri sofeh, ki so bile sekunde do pol hitrejše od primerov. Button je prešel na primere v krogu 39. Alonso in Vettel sta se spet postavila v krog 42, Webber pa četrtič v krogu 44. Hamilton je zahteval končno pit stop v krogu 52, kar ga je spustilo s četrtega na sedmo.

Stik med Alonsom in Hamiltonom je poškodoval Alonsovo sprednje krilo, zaradi česar je moral spet na novo. Kasneje so stevardesi kaznovali 20 sekund zaradi incidenta, s čimer je Hamilton potisnil s sedmega mesta na osmo mesto. Stewards imajo v tej sezoni nove moči in po dveh dirkaških rezultatih zaradi
Po sankcijah po dirki morajo uradniki na novo pogledati, kako se te pristojnosti izvajajo.

Massa in Webber sta se uvrstila na peto mesto v krogu 50, Webber pa je dvoboj prejel v lepem preletu na zunanjo stran v zavojih ena in dva. Heidfeld je izkoristil KERS, da je prehitel Hamilton za tretjega kroga 51. Dejansko je bil DRS ta konec tedna zaposlen pogosteje kot Melbourne, in s spodobnimi rezultati. FIA se je odločila, da bo dovolila le eno območje prehoda DRS, od 15. do 1. mesta. Poleg Heidfelda sta Webber in Vettel uporabljala sistem premičnih kril v svoje prednosti.

Daleč najbolj dramatičen trenutek dirke je prišel, ko je Petrov poletel pri ovinku 8, pri čemer sta ostala še dva kroga. Šel je s tira in se zadel v visoko točko v travi, s čimer ga je izstrelil v zrak. Pristanek je bil tako trd, da se je volanski stolp osvobodil. Petrov je pozneje komentiral, da so k propadu morda prispevali gumijasti marmorji, ki so povzročili premalo. Marmor je bil jasno viden na vsakem koraku, nabiral se je, ko je dirka nadaljevala, kot dokaz vpliva toplote na gumo Pirelli.

Dirka je bila navdušujoča za gledanje z dramatiko od spredaj do zadaj, toda s skoraj stalnimi jamskimi postanki, 63 v celoti, sledenje položajem se je izkazalo za zahtevno in na trenutke naravnost zmedeno. Spremembe pravil so v tej sezoni prinesle novo navdušenje formule 1 in mislim, da bo šport zanjo boljši. Vendar pa sem po ogledu dirke v Sepang-u zdaj vedel, da je beležnica blizu, da bi lahko zapisal, kdo je, kje na katerem položaju in zakaj.

Navodila Video: Mind games in Malaysia as Márquez crashes in Qualifying | 2019 #MalaysianGP (April 2024).