Četrtfinalni krog UEFA lige prvakov četrtina

UEFA Liga prvakov - Četrtinski končni rezultati od 8. in 9. aprila 2008

Barcelona 1 FC Shalke 0

Barcelona je skupno zmagala z 2: 0.

Barcelona je rezervirala svoje mesto v polfinalu lige prvakov z golom Toura Yaya v 43. minuti. Schalke je igral zelo dobro in na žalost ni več dobil tekme. To ni stara barcelona, ​​kljub temu da je v polfinalu prišlo do polčasa, to pa še zdaleč ni bila prepričljiva zmaga, saj so bili na obeh nogah videti nerazločni med govoricami, da v taboru obstajajo težave.

Puyol je bil rezerviran v 64. minuti in bo zaradi suspenza izpustil polfinale.

Manchester United jih čaka v polfinalu, in čeprav se Barcelona na tem tekmovanju še ni pomerila na Nou Campu, bo pred njimi ogromna naloga, da ta rekord ostane nedotaknjen.

Manchester United 1 Roma 0

Manchester United je skupno zmagal s 3: 0.

Alex Ferguson je naredil več sprememb za domačo nogo in v njem počival veliko pomembnih igralcev za premier ligo, prepričan, da bo vodstvo 2: 0 iz prve tekme dovolj, da jih vidimo.

Ta igra se je izkazala za pravilno, ko je v 70. minuti, ko je Hargreaves industrijsko prodrl po desni, Hagreaves industrijsko prodrl po desni, prestopil z obrisa, da je Tevez rešil zadevo.

De Rossi je v 29. minuti zgrešil enajstmetrovko za italijansko stran in s tem zgrešil vse upanje, da bi se vrnil v tekmo. Rezultat je bil le redko dvomljiv, saj je United večinoma prevladoval. Glavni trener Rome Luciano Spalletti bo obžaloval, da tekme ni sprejel na oslabljeno zasedbo Uniteda.

Liverpool 4 Arsenal 2

Liverpool je skupno zmagal s 5: 3.

Moštvo Rafa Benetez je začelo s 4-4-2 postavitvijo. Liverpool je sprva izgledal zelo tresoče, ko je Arsenal šel naprej in prevladoval prvih 15 minut. Arsenal je prvi zabil v 13. minuti z golom Diabyja in postavila so se vprašanja o taktiki Rafa Beniteza.

Zdelo se je, da bo ekipa Arsenala z lahkoto premagala vezistko. Liverpool si sploh ni ustvaril nobenih možnosti, dokler v 30. minuti ni moštvo Sami Hyypia z glavo izenačilo.

Kar naenkrat so začeli verjeti, da lahko zmagajo, Liverpool pa je začel pritiskati na Arsenal, ki mu je samozavest zbujalo, ko je domača množica zaostajala za rdečimi. Vse misli o boju v sejni dvorani na Anfieldu so padle ob strani in izkazalo se je, da gre za prepričljiv nastop.

Liverpool je v 69. minuti znova dosegel lep gol Fernanda Torresa.

Adebayor je v 84. minuti izenačil na 2: 2 proti koncu igre.
Morebitni upi na oživitev so bili takoj podrti, potem ko je bil Ryan Babel takoj zatem, ko je bil v kazenskem prostoru podrl. Iz penala je zadel Gerrard. Ponatisi so pozneje pokazali, da gre za odločitev 50/50 in upravnik Arsenala Arsene Wenger v kasnejših intervjujih ni bil zadovoljen.

Ryan Babel je zmago zaključil po briljantnem solo teku tik pred finalnim žvižgom. Čaka jih polfinale proti Chelseaju.

Chelsea 2 Fenerbahče 0

Chelsea je skupno zmagal s 3: 2.

Cilji Michaela Ballacka v 4. minuti in Franka Lamparda so 3 minute pred polnim časom odpravili prvoligaško prednost turške strani Fenerbahčeja, da bi Chelsea dosegel tretji polfinale lige prvakov v 4 letih. Fenerbahče se je pogumno boril v svojem prvem četrtfinalu, a tega ne bi smelo biti. Navijači Chelseaja niso bili povsem prepričani, vendar njihova zmaga zagotavlja, da bo v letošnjem finalu Lige prvakov zagotovo vsaj ena angleška ekipa Premier League.

Bo to moštvo Liverpool ali Chelsea? Bo to Manchester United ali bo vrnitev v kondicijo svetovnega igralca leta Lionela Messija zagotovila, da bo Barcelona napredovala do finala v Moskvi?