Finale nogometne konference velike lige Prvenstvo zahodne konference - Houston Dynamo proti Los Angeles Galaxy

LA Galaxy in Real Salt Lake se pomerita v finalu.

V zelo zabavnem vikendu Major League Soccer so bili finalisti letošnjega pokala MLS odločeni, saj so bili finalni tekmi odigrani z največjo dramo. Na teh dveh igrah je bilo vse skupaj, v bližini napak, nedovoljenih ciljev, spornih odločitev, kazni in v domačem centru za depote LA, celo izpad električne energije!

Obe tekmi sta šli v podaljšanje, saj 90 minut napadov v napadu in protinapadu ni bilo dovolj za prekinitev zastoja v nobeni igri. V sobotni vzhodni konferenci niti dodatni čas ni bil dovolj in kazenski udarci so bili vse, kar je lahko ločilo obe ekipi.

Petek, 13. novembra 2009
Prvenstvo zahodne konference
(Center za domače prodajalne - LA)
LA Galaxy 2 - Houston Dynamo 0 (Po podaljšku) FT 0-0
Strelci: Gregg Berhalter 103; Landon Donovan (pisalo) 109

Po 90 minutah, ko je domačih zadel Greg Berhalter, je domačino povedel v 19. minuti podaljška. Prosti strel Davida Beckhama je povzročil težave pri obrambi obiskovalcev, ni uspelo razčistiti svojih linij in Berhalter je odstopil, da bi dal Galaxy v prednost.

Nato je v dveh minutah od zadnjega žvižga z bele točke kazenskega mesta Landon Donovan iz kazenskega mesta zabil rekordni 17. MLS gol, tekmo postavil onstran Dynama in videl Galaxy do finala pokala MLS.

Sobota, 14. novembra 2009
Prvenstvo vzhodne konference
(Toyota Field - Chicago)
Real Salt Lake 0 - Chicago Fire 0 (po podaljšku) FT 0-0
(5-4 o kaznih)

Real Salt Lake je po enajstmetrovkah premagal Chicago Fire s 5-4, potem ko se ekipe niso mogle ločiti v rednem in podaljšku. Nosilec dneva je bil vratar Salt Lakea Nick Rimando, ki je dosegel tri prihranke, medtem ko je nadomestni Ned Grabavoy zgrešil Real in zapečatil razočaranje, saj so navijači Chicaga v tretji zaporedni sezoni opazili, da njihova ekipa ni uspela v finalu konference.

Real Salt Lake se bo srečal z LA Galaxyjem v finalu pokala MLS 22. novembra v Seattlu na stadionu Qwest Field.

Navodila Video: Seattle Sounders Deserved Win Over LAFC in Western Conference Final (Maj 2024).